Головні тенденції ринку праці в ІТ в 2016 році
http://brainbasket.org/golovni-tendentsiyi-rinku-pratsi-v-it-v-2016-rotsi/
Інформаційні технології – одна з небагатьох професійних сфер, яка найменше постраждала за часів кризи. Оскільки IT-галузь в більшій мірі орієнтована не на внутрішній, а на світовий ринок, робота з іноземними замовниками дає можливість не тільки платити високі зарплати своїм співробітникам (найчастіше у валюті або з прив’язкою до валютного курсу), але і пропонувати хороші умови праці. Також, за даними опитування, представники українських компаній вважають розвиток інформаційних технологій найбільш стратегічно важливим напрямком для України поряд з агробізнесом, сільським господарством і виробництвом.
За підсумками 2016 року IT-фахівці вперше за кілька років не потрапили до ТОП-5 професійних сфер з найнижчою конкуренцією. Це пояснюється тим, що професія програміста сьогодні дуже престижна та високооплачувана. Бажаючи змінити рід діяльності, багато вчаться програмування на курсах або самостійно отримують потрібні навички за лічені місяці. Збільшення числа IT-фахівців сприяє зростанню конкуренції серед них. Однак і зараз рівень конкуренції не перевищує 2 людини на місце, тому знайти роботу професійному IT-шнику як і раніше не складе труднощів.
Згідно з аналізом бази вакансій hh.uа, найбільше український ринок праці потребує web-розробників. Також більшість пропозицій роботи пов’язані з дизайном, версткою та створенням мобільних додатків. Левова частка мобільних додатків створюються на базі iOS і Android, тому в першу чергу роботодавці шукають фахівців з розробки на базі цих операційних систем.
Трійкою лідерів з мов програмування, заявлених у вимогах до фахівців, є Java, C # і PHP. Більшість роботодавців вказують у вакансіях знання HTML. Також досить часто у вимогах зустрічається Python. Найчастіше від претендентів очікують досконале знання однієї мови програмування, рідше – кількох. Як показав огляд заробітних плат, найбільш високооплачувані на ринку – Java-програмісти.
Одна з головних вимог, які висувають роботодавці до IT-фахівцям, – обов’язкове знання англійської мови на рівні upper-intermediate і вище. Це пов’язано не тільки зі специфікою роботи в IT, а й з тим, що більше 80% всіх аутсорсингових IT-компаній України працюють на зовнішні ринки.